Straipsniai

Šildantys langai – išmani alternatyva tradiciniam šildymui

Šildantys langai. Ar tai įmanoma? Skamba kaip fantastika? Kiekvienam, kuris bent kiek prisimena mokyklinį fizikos kursą, yra žinoma: jeigu temperatūra patalpoje yra aukštesnė negu gatvėje, stiklas išspinduliuoja sukauptą šilumą į išorę, kadangi pasižymi labai žemu šiluminės varžos koeficientu. Taip, tai tiesa, kaip ir šildantys langai, atveriantys naują požiūrį ir naujas energijos taupymo ir šildymo galimybes.

cc9bc421fdcc961692e4928e3d108ba5
Moderniame pasaulyje šildantys langai jau tapo realybe. Architektūroje ir statyboje tai yra tikra revoliucija, atverianti plačias galimybes ir žadanti iš esmės pakeisti mūsų įsivaizdavimą apie tai, kas yra jaukus ir energiškai efektyvus namas.

Ką gali į stiklo kristalinę gardelę įlieti metalų oksidai

2(14)Šildantys langai – tai visiškai nauja sąvoka, atsiradusi dėl technologinio proveržio, leidžiančio gamybos procese į stiklo kristalinę gardelę įlieti plonus ir nematomus, – nes jie yra visiškai permatomi, – srovę praleidžiančių metalų oksidų sluoksnius.

Galbūt kažkas šildančius langus vis dar suvokia kaip beprasmišką ir keistą prabangą, nulemtą tik siekio išsiskirti ir pabrėžti savo socialinį statusą, pastačius iš tiesų ypatingą, originalų ir ekstravagantišką namą. Tačiau praktiškai ir racionaliai mąstantys žmonės, kurie geba tinkamai įvertinti šią techninę naujovę, jau suprato paprastą tiesą. Jos esmė ta, kad šildantys langai – tai didelis patogumas, funkcionalumas ir nauda, ne tik drąsa ir estetika.

Tokie langai įšildo patalpą pasitelkiant infraraudonuosius spindulius, o analogišku principu veikiantys šildytuvai tapo paklausūs ir triumfuodami užkariavo šildymo technikos rinką.

5(4)Tačiau inžinerinė mintis nestovi vietoje, todėl šildantys langai – tai kitas žingsnis link jaukių namų. Tai labai paprastas naudoti ir visiškai saugus įrenginys, kurio eksploatavimas nė kiek ne sudėtingesnis už bet kurio įprastinio elektros prietaiso, o montavimas panašus į įprastinių plastikinių langų. Šildantys langai teikia tokį komforto lygį, kurio nė negalėjote įsivaizduoti. Tai ryžtingas „ne“ skersvėjams, šalto oro srautams, kondensatui ir šilumos nuostoliams, kuriuos iš anksto apmokėjote iš savo piniginės.

Šildantys langai – alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms

Visiškai atsakingai galima pasakyti, kad šildantys langai – tai puiki alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms, bet daug tobulesnė, ekonomiškesnė ir, be to, išmani. Nustebsite, kodėl ekonomiška. Juk elektros energija toli gražu nėra pigus malonumas. Esmė ta, kad šildančiuose languose sumontuojami davikliai ir termoreguliatoriai, kuriais galima lengvai ir greitai, tačiau labai tiksliai keisti temperatūrą kiekvienoje pastato patalpoje pagal poreikius. Todėl šildantys langai ne tik visiems laikams išgelbės nuo temperatūros diskomforto, bet ir leis sutaupyti, juk nebūtina šildyti kambarių, kuriuose nieko nėra, naktį palaikyti tokią pat temperatūrą kaip ir dieną arba šildyti namą, išvažiavus atostogauti.

4(10)Pagaliau pamiršite papildomus šildytuvus tarp sezonų ir visiškai atidarytus langus, kai žiemą, netikėtai pakilus lauko temperatūrai, name tvyro subtropinis karštis. Šildantys langai – tai visiška jūsų nepriklausomybė nuo neprognozuojamų Lietuvos orų, šilumos tinklų avarijų, oficialiai skelbiamų šildymo sezonų – jų pradžios ir pabaigos.

Stiklinė oranžerija apsnigtame peizaže

Suprantama, kad šildantys langai naudojami pagal jų tiesioginę paskirtį butuose arba privačiuose namuose, biuruose arba pramonės objektuose, žodžiu, visur, kur tik yra langų angos. Tačiau galimas ir tikrasis nestandartinis jų panaudojimas bet kuriose šviesai laidžiose konstrukcijose. Vienas tokių – lodžija-oranžerija su egzotiškais augalais įprastiniame miesto bute. Arba šildoma pavėsinė iš stiklo užmiesčio sklype – tikroji šilumos ir jaukumo oazė apsnigtame peizaže. Dabar tai ne tik įmanoma, bet ir prieinama!

Dar praeitais metais parodoje „Resta“ lankytojai galėjo susipažinti su šiuo unikaliu gaminiu. O dabar, užbaigus sertifikavimo procedūras, oficialus kompanijos „ThermoGlass EU“ SRL atstovas Lietuvoje UAB „Infrašiluma“ pradeda prekybą šildančiais langais.